Świat elfów podzielony jest na dwa kontynenty, na których rozwinęły się niezależne od siebie cywilizacje. Południowy kontynent, nazwany przez mieszkańców La’Ard, to w głównej mierze pustynie. Królują tam wysokie temperatury i niska wilgotność. Na północy znajduje się zielony kontynent porośnięty bujnymi lasami. Pomiędzy znajdują się Wyspy Środka, na których wyrosło drzewo będące źródłem magii snu oraz naturalną bramą między światami.
FAUNA
Atmosfera Świata elfów jest obfita w tlen co przyczyniło się do rozwoju stawonogów takich jak czerwie, pająki i przypominające mrówki Mrjuny. Nie zabrakło również kręgowców takich jak ssaki, gady czy ptaki. Najpopularniejszym zwierzęciem udomowionym przez elfy są Yokule – przypominające gibkie kotopodobne swtorzenia z głową jelenia, antylopy lub łosia w zależności od regionu.
FLORA
Południowy kontynent nie opływa w roślinność. Przeważają tam pustynie z kaktusami lecz można natknąć się również na nieliczne oazy porośnięte bujną roślinnością. W cieniach palmowych liści wielu podróżnych znajduje chwilę wytchnienia. Miasta i wioski powstawały przy zbiornikach wodnych i rzekach, więc wokół życiodajnych wód można znaleźć liczne zabudowania i uprawy, a większe miasta olśniewają swoimi ogrodami owocowymi i gajami oliwnymi.
Sprawy mają się inaczej na północnym kontynencie, gdzie ziemia pokryta jest bujną roślinnością, a na górzystych terenach mieszkańcy mogą przemierzać lasy tropikalne i bambusowe.